سالگرد وبلاگ

  همين حدود بود پارسال، که روزنامه همشهری گزيده ای از وبلاگها را چاپ می کرد؛ فکر کنم هفته ای يک روز، و من هر هفته شماره آن روز را می گرفتم.

اول وقتی بالای هر نوشته يک url می ديدم تعجب می کردم که بشود در فضای وب مطالب فارسی اينطوری پيدا کرد. کم کم به همان وبلاگها سر زدم؛ برای من حس تازه ای داشت.

يادداشت امروز را برای مرور گذاشته ام. مرور از اولين يادداشت در چهاردهم ديماه هشتاد و يک.

old layout - چهره قدیمی

اولين جايی که سر زدم nooshi.persianblog.ir  بود که برايم خيلی جالب بود و آدرسش را از همان روزنامه داشتم و بعد هم چند تا وبلاگ ديگر.

همين خانم نوشی هم جزء اولين بازديد کننده هايم بودند، چه اينجا و چه وبلاگی که قبل از اين ثبت کرده بودم و نوشتنم آنجا چند روز بيشتر دوام نکرد. غير از اين يک چيز ديگر هم که باعث دلگرمی شده بود لينک اينجا در وبلاگ مسيح بود، بی آنکه بگويد يا من خواسته باشم.

اينروزها درست است که يک سالی گذشته اما من تازه از اوايل پاييز امسال است که حس می کنم وبلاگ می نويسم، و از اين نوشتن لذت می برم. شايد چون از آن موقع اين نوشتن ها يک آهنگ خاصی پيدا کرد. تا قبل از آن حتی تاخير های طولانی داشتم و می دانی که تاخير هميشه بخاطر گرفتاری نيست. حالا دارم سعی ميکنم که پايين هر يادداشت، تاريخ يادداشت بعدی را بنويسم (و اينطوری خيال خودم خيلی راحت تر شده).

من روزانه که نمی نويسم، يعنی نمی توانم. نوع نوشتنم نمی گذارد و ضبط صدا هم وقت می گيرد. ضمن اينکه زمان بين نوشته ها فرصت خواندن به ديگران می دهد و به من فرصت پيدا کردن مطلب دلخواهم را برای يادداشت بعد.

اينجا من مشق می کنم که نوشتن ياد بگيرم، زيباتر بنويسم و ياد بگيرم منظورم را به کلمه بدل کنم. هيچ و قت دوست نداشته ام اينها وقايع نگاری صرف انگاشته شوند. تا جايی که فرصت کنم روی متن کار ميکنم و بعد از آن هم روی ضبط صدا و کم حجم کردن فايل مربوط به آن.

اما درباره دليلی که معمولا برای نوشتنم دارم. اينکه که مطلبی را پیدا کرده ام که نوشتنش برايم لذت بخش است يا اگر نيست فکر کرده ام نوشتنش لازم است؛ معمولا اگر نوشتن آن برايم لذت بخش باشد برايش صدا هم می گذارم.

نيما مفيد يک اسم مستعار است اما صدا، صدای خودم است و مستعار نيست!

 و دليل اين قضيه صدا که از يادداشت نهم آذر شروع کردم، اين بود که هم برای من تنوع محسوب می شد و هم برای بازديد کننده شايد کمتر از موسيقی (که ممکن است با سليقه اش جور نباشد) آزاردهنده است. و صدا شايد در خواندن متن هم کمک بکند (شايد هم بر عکس!)

ضبط صدا

 در مورد لينکهای داوطلبانه اخير هم از زرتشت ممنونم که لينک ثابت داد و از جارچی که اين وبلاگ را معرفی کرد و از هذيانهای يک ذهن متورم به خاطر معرفی در لينکدونيش با عنوان يک وبلاگ مولتی مديا.

از تمام رفقايی که لينک داده اند، يا سر زده اند و ميزنند (و يا به هر حال سايه شان سنگين شده) سپاسگذارم.

اين وبلاگ چهارشنبه به روز می شود.

/ 7 نظر / 6 بازدید
يه دوست

هميشه قشنگ مينويسی . موفق باشی.

مرداس

تبريک به خاطر سالگرد

و اما من

سلام.تبريک ميگم.اميدوارم هميشه موفق باشی.

بانو

سلام.به به به اينجا چه خوشگل شده!!!

نوشی

هميشه شاد و موفق باشيد... نيما مفيد نازنين.

VERA

تنها ماندن آن طرف صدا و فاصله است ، گاهی فقط يک کلمه می گويی و تنها نيستم

prs

سلام :) تولد وب بلاگت مبارک!