بازی وبلاگی

خب بذار ببینم. پیرو بازی وبلاگی لیلا صاحب عاقلانه، من میخوام به یک سوال جواب بدم.

اینکه جذاب ترین کتابی که دوست دارید بخوانید راجع به چیست ؟

و اما جواب..

____________________________________________________

دلم کتابی را میخواهد که در آن خدا حرف زده باشد. روشن و واضح. بی تمثیل و داستان و استعاره و رمز.

از خودش گفته باشد. که چه شد زحمت ساخت آدم را به خودش داد. چه نتیجه ای میخواست بگیرد. بی شک این از سر بیکاری یا حال گیری بعضی ها نبوده.

حتما داستان دیگری در کار بوده. و ضمنا معمایی طرح کرده و ما را در بطن آن معما رها کرده و برای حل معما جوایز خاصی هم تدارک دیده. خلاصه نخواسته دستش را آسان رو کرده باشد.

دلم میخواهد اینها را در آن کتاب جواب داده باشد.

و خوب است پیشگفتار را داده باشد ابلیس بنویسد. حسن این کار این است که آن موقع آن بیچاره احتمالا سر از بعضی اصطلاحات کتاب که خدا و آدم میفهمند در نمی آورد و ناچار کم می آورد و کم آوردنش نمود خنده داری در متن پیشگفتار خواهد داشت. و این نمود خنده دار باعث می شود وقت خواندن کتاب به خاطر همان پیشگفتار مدام حس می کنی باید کاسه ای زیر نیم کاسه باشد و یک جای کار جور در نمی آید. و این خودش باعث می شود گیجی آدمیزاد پایان نگیرد و ..

____________________________________

حدودا این بود جواب من.

اما احتمالا از دیشب این پست کاملا نصفه و نیمه نمایش داده شده. دلیلش این بوده که مطلب در حالت پیشنویس قرار داشت و من نمیدونم چرا اصلا نمایش پیدا کرد!

/ 5 نظر / 11 بازدید
زادمهرمهرآفرین( حسن توکلی رودسری )

بانام خداوند مهرآفرین... بر فردوسی بزرگ ، بی کران درود... به نام نامی مهر ایران بزرگ... با بزرگداشت فرهنگ والای بی همتای ایران بزرگ پارسی ،درود ************کوتاهی ما و زبان درازی دشمن...**********

لیلا

ممنون که نوشتی . جالبه که خیلی ها می خوان راجع به مسائل ماورایی بدونن :)

سارا پارسی

واقعا چرا خدا نمی خواد ماها آسوون زندگی کنیم؟ "معما چو حل گشت آسان شود" از نظر کسی که طراح معماست خیلی موضوع جدی ای است و احتمالا نمی خواهد حل شود!

حامد پاپتی

آقا تقلب از کدوم طرف بوده زود باش اعتراف کن....[نیشخند]

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم ، اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید. http://bmind.ir