سال نو

شاید نا اميدانه به نظر می آيد... حتما هم همينطور است٬ اما حالا که باز يک سال ديگر هم گذشت٬ نمی دانم که بايد گريه کنم يا بخندم؟
عجیب که نيست؟ هست؟
اين را من از همان روزهای اسفند که بوی بهار کم کم داشت می پيچيد حس می کردم٬ اما اصلا نمی خواستم از اينطور حرفها بزنم؛ و آن موضوع را هم٬ واقعا نمی دانم.
به هرحال روزی که اين را نوشتم کوتاهتر بود و خيلی نا مفهومتر. نمی خواستم اصلا چيزی باشد در حد نوحه سرايی يا ناله های رايج... و اميدوارم اينطور نشود.
عيد عجيبی بود ...
چشمها و گوشهای دوخته به اخبار تلویزيون و ذهنهای گريخته از دغدغه های هميشگی و مهم٬ پيراهنهای مشکی٬شادی های سطحی٬ بزکهای تند٬ پرسه در خيابانهای پرمغازه شهر...
عيد عجيبی بود و از هر جهت مناسب شروع يک سال جديد. و آدم چقدر راحت خو می گيرد...
بگذريم.

lake1.jpg


گهگاه زياد فکر کرده ام به چطور ديدن و مجموع شيوه هايی که برای زندگی کردن هست (بيشتر از نظر ذهنی). چون سخت ترين سوال در اين زندگی يک بار مصرف است.
زندگی می گذرد و هر روز يک قدم در راهی است که آگاهانه يا ناآگاهانه بر گزيده ايم...

... راستی نيما! دو ماهی که بگذرد سالگرد تولد توست. نميدانم يک سال بزرگتر می شوی يا پيرتر؟

/ 8 نظر / 6 بازدید
roksana

از الان تولدت مبارک.شيرينی يادت نره

kimia

من فکر می کنم سن فقط يک عدد است مقياس ان چيزی است که در قلب ادم می گذره من زياد جوان نيستم اما قلبم ده سال هميشه ده سال از سنم جوان تر است ... به من سر بزن

kimia

سلام اينم بد نيست که ادم طرفدار صلح باشه خب دوست من نيما جان چرا شما که ان لاين می شويد وبلاگ را اپ ديت نمی کنيد؟ موفق باشيد

رضا

نميدونم بايد چيزي بنويسم يا نه!؟ يک روزي من هم دقيقا با همين نام (آسمون ريسمون) وبلاگ مي نوشتم و بعضي ها هم به من دکتراي افتخاري آسمون ريسمون بافي داده بودن! چيزهايي پيش اومد که مجبور شدم وبلاگم رو حذف کنم. هرچند توي بخش سياسي نيستي ولي اميدوارم به هيچ دليلي مجبور نشي وبلاگت رو ببندي// به هر حال اسمي که انتخاب کردي برام جالب بود. سعي کن بيشتر بنويسي.

مسيح

سلام نيما جان. چرا اين‌قدر كم مي‌نويسي؟ راستي دكتراي افتخاري آسمون‌ريسمون بافي اين آقا رضا كه برات پيغام گذاشته را من به‌اش داده بودم! بعيد نيست اگر بيشتر به خودت برسي، فوق ليسانس‌اش رو هم بدم به تو!

مسعود قلعه

سلام . بنده پيش پيش تولدت را تبريک ميگم .( نکو به من گفتی پيش پيش !!! منظورم پيشاپيش است !)

نسترن

سلام دوست قديمی هنوز تولدت نرسيده به هر مبارک باشه عيدت هم مبارک پس کجايی؟؟؟؟؟؟؟؟؟